Programe de studii nivel licență

NR. CRT. PROGRAM DE STUDIU LINIA DE STUDIU RESPONSABIL DE STUDII
Facultatea de Business
1 Administrarea afacerilor R conf.dr. Marius-Dan Gavriletea
dan.gavriletea@tbs.ubbcluj.ro
2 Administrarea afacerilor în servicii de ospitalitate R conf.dr. Valentin Toader
valentin.toader@tbs.ubbcluj.ro
Facultatea de Drept 
3 Drept R conf.dr. Dan Andrei Popescu
dapopescu@law.ubbcluj.ro
Facultatea de Educație Fizică și Sport
4 Educație Fizică și Sportivă R lect.dr. Andras Almos
andras.almos@ubbcluj.ro
Facultatea de Geografie
5 Geografia Turismului R prof.dr. Stefan Dezsi
stefan@geografie.ubbcluj.ro
Facultatea de Istorie şi Filosofie
6 Istorie R dr. Gheorghe Negustor 
negustor.gheorghe@ubbcluj.ro
7 Istorie M conf.dr. Tamas Lonhart
lonhart.tamas@ubbcluj.ro
8 Filosofie R prof.dr. Alexander Baumgarten
alexander.baumgarten@ubbcluj.ro
9 Studii de securitate R drd. Raul Dăncuță
raul.dancuta@ubbcluj.ro
Facultatea de Psihologie si Științe ale Educației
10 Psihologie R lect.dr. Sebastian Pintea
pintea.sebastian@ubbcluj.ro
11 Psihologie M conf.dr. Szidonia Kiss
szidonia.kiss@ubbcluj.ro
12 Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar, Cluj R prof.dr. Ion Albulescu
ion.abulescu@ubbcluj.ro
13 Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar, Tg. Mureș R prof.dr. Ion Albulescu
ion.abulescu@ubbcluj.ro
14 Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar, Năsăud R prof.dr. Ion Albulescu
ion.abulescu@ubbcluj.ro
15 Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar, Sighetu-Marmației R prof.dr. Ion Albulescu
ion.abulescu@ubbcluj.ro
16 Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar, Cluj M lect.dr. Noemi Birta-Szekely
bszekely.noemi@ubbcluj.ro
17 Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar, Odorheiu-Secuiesc M conf.dr. Dosa Zoltan
zoltan.dosa@ubbcluj.ro
18 Phisopedagogie specială R conf.dr. Andrea Hathazi
andrea.hathazi@ubbcluj.ro
Facultatea de Sociologie și Asistență Socială
19 Asistență socială R conf.dr. Adina Rebeleanu
adina.rebeleanu@socasis.ubbcluj.ro
20 Asistență socială M conf.dr. Bela Szabo
bela.szabo@ubbcluj.ro
Facultatea de Stiinte Economice si Gestiunea Afacerilor
21 Finanţe şi bănci R conf.dr. Adrian Zoicaș-Ienciu
adrian.zoicas@econ.ubbcluj.ro
22 Management R conf.dr. Roxana Stegerean
roxana.stegerean@econ.ubbcluj.ro
23 Management M asist.dr. Imre Szekely
imre.szekely@econ.ubbcluj.ro
24 Economia comerțului, turismului și serviciilor R conf.dr. Ovidiu Ioan Moisescu
ovidiu.moisescu@econ.ubbcluj.ro
25 Informatică economică R lect.dr. Cristian Bologa
cristian.bologa@econ.ubbcluj.ro
26 Contabilitate şi informatică de gestiune, Cluj R lect.dr. Vasile Cardos
vasile.cardos@econ.ubbcluj.ro
27 Contabilitate şi informatică de gestiune, Sighetu-Marmației R conf.dr. Sorin Adrian Achim
sorin.achim@econ.ubbcluj.ro
28 Economie și afaceri internaționale R conf.dr.Mihaela Daciana Rovinaru
mihaela.rovinaru@econ.ubbcluj.ro
29 Marketing R conf.univ.dr. Mihai-Florin Băcilă
mihai.bacila@econ.ubbcluj.ro
30 Economia firmei, Sf. Gheorghe M lect.dr. Izabella Krajnik
izabella.krajnik@econ.ubbcluj.ro
Facultatea de Științe Politice și Administrative
31 Științe politice R asist.dr. Toma Burean
burean@fspac.ro
32 Comunicare şi Relaţii Publice R prof.dr. Delia-Cristina Balaș
balaban@fspac.ro
33 Jurnalism R prof.dr. Ilie Rad
rad@fspac.ro
34 Administrație publică, Cluj R lect.dr. Raluca Maria Suciu
raluca.suciu@fspac.ro
35 Administrație publică, Bistrița R lect.dr. Raluca Maria Suciu
raluca.suciu@fspac.ro
36 Administrație publică, Satu-Mare R lect.dr. Raluca Maria Suciu
raluca.suciu@fspac.ro
Facultatea de Studii Europene
37 Relații Internaționale și Studii Europene R lect.dr.Monica Burcă-Voicu
monica.voicu@ubbcluj.ro